Loading...
Odkryj

Sprawdź, jak angażujemy się w

Zrównoważony rozwój

We Wrocław Fashion Outlet wierzymy, że zrównoważony rozwój to nie dodatkowa inicjatywa - to podstawa w zarządzaniu nowoczesnym centrum outletowym. Poniżej zobaczysz kilka z wielu działań, które podejmujemy na co dzień, by dbać o środowisko, naszych gości i wspierać lokalną społeczność.

OŚWIETLENIE, TEMPERATURA I EKOLOGICZNY TRANSPORT

ENERGIA

SYSTEM STEROWANIA DALI - Oświetlenie LED na terenie Wrocław Fashion Outlet sterowane jest przy użyciu systemu DALI. Dzięki temu natężenie światła jest automatycznie dostosowywane do poziomu jasności, a zużycie energii - mniejsze! Czujniki optymalizacji znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz centrum.

INTELIGENTNA WENTYLACJA - Ilość świeżego powietrza, która zostaje wtłoczona do obiektu, również podlega automatycznej optymalizacji - dostosowujemy ją do aktualnej ilości osób przebywających na terenie centrum. To kolejne działanie, które sprawia, że nasz budynek jest energooszczędny, a zakupy przebiegają w komfortowych warunkach.*

Od 2019 roku zmniejszyliśmy intensywność energetyczną o 24%.* W związku z wymogami bezpieczeństwa obowiązującym podczas pandemii COVID-19, obecnie urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne na terenie centrum nie używa powietrza pochodzącego z recyrkulacji.

STACJA ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH - Ładowarka GreenWay Polska Sp. z o.o. to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych na rynku, umożliwia szybkie równoczesne ładowanie trzech pojazdów: dwóch pojazdów prądem stałym (DC) oraz jednego zmiennym (AC). Ładowanie baterii 20-40 kW zajmuje maksymalnie do 40 minut, w zależności od stopnia naładowania i pojemności baterii.

Korzystanie z ładowarek GreenWay umożliwia rejestracja w sieci (na stronie internetowej greenwaypolska.pl). Każdy zarejestrowany klient otrzymuje bezpłatnie kartę RFID oraz dostęp do Portalu Kierowcy i Portalu Klienta, co umożliwia ładowanie.

ZOPTYMALIZOWANE ZUŻYCIE

WODA

Czy wiesz, że…

  1. W każdym kranie zainstalowane zostały baterie bezdotykowe z wbudowanym inteligentnym sensorem wykrywania ruchu oraz perlatory ograniczające przepływ wody do 1,8 litra wody/min (w zwykłych kranach przepływ ten może wynieść nawet do 6l/min!)
  2. Wszystkie toalety i pisuary w Centrum zostały wyposażone w technologię odpowiadającą najwyższym standardom certyfikatu BREEAM In Use, co pozwala na maksymalne zoptymalizowanie zużycie wody.
  3. Od 2019 osiągnęliśmy niższe zużycie wody o 8%

CHRONIMY OTOCZENIE

Nasz obiekt wyposażony jest w separatory substancji ropopochodnych. Dzięki nim od wód opadowych oddzielamy wszelkie zanieczyszczenia pochodzące z wykorzystania i przerobu ropy naftowej. W ten sposób dbamy o to, aby środowisko naturalne znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu nie zostało skażone!

No description set

No description set

REDUKUJEMY

Odpady

GASTRONOMIA LESS WASTE

Nasze restauracje i kawiarnie podejmują szereg działań mających za zadanie zredukować ilość produkowanych odpadów. Odkryj niektóre z nich:

  • Kawiarnia Costa Coffee współpracuje z aplikacją Too Good To Go, a restauracja Pasibus z Foodsi. Obie aplikacje łączą klientów z restauracjami, które posiadają nadwyżkową, niesprzedaną żywność. Dzięki temu mogą oni kupić w atrakcyjnych cenach paczki pełnowartościowej żywności, a lokalne restauracje wyrzucają mniej odpadów mieszanych.
  • Kawa we własnym kubku to ochrona dla środowiska i... niższa cena! W naszej kawiarni SO!COFFEE za klasyczną kawę zapłacimy 2 złote mniej - pod warunkiem posiadania własnego kubka.

RECYKLING

Na terenie całego centrum można łatwo znaleźć kosze do segregacji odpadów w podziale na plastik, szkło i papier. Dzięki temu, podczas wizyty w centrum, nasi goście mogą wspólnie z nami dbać o odpowiedzialną gospodarkę odpadami!

No description set

No description set

RAZEM DBAMY O

Zieleń

DBAMY O EKOSYSTEM

Zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez BREEAM In Use w otoczeniu centrum stosujemy jedynie lokalne gatunki roślin - tak, aby nie zaburzać lokalnego ekosystemu oraz krajobrazu. Centrum zdobią m.in wierzba płacząca, jarząb pospolity, klony, laurowiśnia wschodnia.

WSPÓLNIE Z KLIENTAMI ZASADZILIŚMY LAS!

We wrześniu 2020 r. obiecaliśmy Wam, że 1 zakup w ramach Wrocław Fashion Club dziennie, to 1 nowe drzewko na wrocławskich Osobowicach. 22 kwietnia 2021 r., w Światowy Dzień Ziemi, spełniliśmy tę obietnicę. 6 000 klonów, lip, wiązów i dębów zasiliło nowo powstający las!

DZIAŁAMY RAZEM DLA PARKU TYSIĄCLECIA

W nowodworskim Parku Tysiąclecia posadziliśmy 10 czereśni ptasich i postawiliśmy 9 domków dla owadów. Jest to efekt akcji „Razem dla Parku Tysiąclecia” organizowanej wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej, w której wzięli udział członkowie programu lojalnościowego Wrocław Fashion Club. To nasz drugi projekt, który angażuje klientów centrum na rzecz poprawy bioróżnorodności zielonych obszarów Wrocławia!

RAZEM ZAZIELENIAMY OKOLICĘ

Troska o środowisko leży w naszej naturze. We wrześniu wspólnie z Zarządem Zieleni miejskiej we Wrocławiu zazielenialiśmy ulicę Graniczą. Za każdy zakup w ramach programu Fashion Club przekazaliśmy 5 zł na nasadzenie nowych drzew.

INSTALOWANIE HOTELI DLA OWADÓW

Owady są podstawą większości ekosystemów. Podczas gdy niektóre zajmują się zapylaniem, inne pomagają rozkładać odpady organiczne, co doprowadziło nas do zainstalowania hoteli dla owadów wokół naszego centrum, aby pomóc w utrzymaniu samowystarczalność naszego ekosystemu.

ZAANGAŻOWANIE NAJEMCÓW

INNOWACJA I RÓWNOWAGA

New Balance

New Balance wdrożyło szerokie spektrum działań chroniących środowisko. Technologia Green Leaf wskazuje na zastosowanie w produktach obuwniczych i odzieżowych materiałów przyjaznych dla środowiska. W przypadku odzieży spełniającej wymogi standardu Green Leaf, co najmniej 50% materiałów potrzebnych do jej wyprodukowania jest pozyskiwana w zrównoważony sposób, a w przypadku obuwia co najmniej 50% materiałów potrzebnych do produkcji cholewki.

New Balance w dużej mierze użytkuje pudełka pochodzące w 100% z recyklingu. Od 2018 roku stosuje również znacznie niższą gramaturę chusteczek do pakowania – z 28 g/m² na 22 g/m², co pozwoliło zmniejszyć roczne zużycie papieru o 130 ton.

Dowiedz się więcej o marce >

EKOLOGICZNE PROJEKTOWANIE

TEFAL

Tefal od dawna stawia na ekologiczne rozwiązania, oferując produkty przyjazne zarówno użytkownikom, jak i planecie. Nowa linia patelni ceramicznych – Renew powstała w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wyprodukowano je z aluminium pochodzącego w 100% z recyklingu i nadającego się do ponownego przetworzenia. Patelnie pakowane są w karton w 90% z recyklingu bez dodatku plastiku i styropianu – to ograniczenie aż 90% wpływu na środowisko pochodzącego z fabryk w porównaniu do produkcji zwykłych patelni.

Nadaj ubraniom drugie życie

Ubrania do Oddania

Solar we współpracy z Ubrania do Oddania umożliwia swoim klientom przyłączenie się do zbiórki ubrań w sklepie. Zebrane produkty zostaną posortowane, a następnie trafią do ponownego obiegu lub zostaną poddane recyklingowi. Każdy kilogram oddanych rzeczy to 1 zł, który zasili Fundację Centrum Praw Kobiet.

Coccodrillo umożliwia swoim klientom oddanie dziecięcych ubrań, obuwia i dodatków. Produkty trafią do marki Ubrania Do Oddania, dzięki czemu zostaną wprowadzone do drugiego obiegu. Dodatkowo za każdy zebrany kilogram odzieży, na konto Fundacji Mam Marzenie trafi 1 zł.

Sprawdź szczegóły >

No description set

No description set

JAKOŚĆ DLA ŚRODOWISKA

GIACOMO CONTI

Marka w kolekcjach mody męskiej Giacomo Conti oraz Sunset Suits dba o to, aby dostarczać klientom przyjazne środowisku ubrania wysokiej jakości. Firma korzysta z usług dostawców między innymi z certyfikatem technologii OEKO-TEX, która zakłada zmniejszenie śladu węglowego i wodnego na poziomie produkcji.

Jednym z używanych przez markę materiałów jest modal, będący w blisko 90% biodegradowalny, do którego powstania wykorzystuje się nawet 70% mniej wody niż w przypadku innych naturalnych tkanin i dzianin.

PRZYSZŁOŚĆ W NASZYCH RĘKACH

ADIDAS

Adidas podejmujemy precyzyjne działania w kierunku przyszłości wolnej od plastikowych odpadów:

  • Współpraca z Parley for the Oceans – produkty stworzone z tworzyw Parley Ocean Plastic pochodzą z recyklingu odpadów zebranych z odległych wysp i przybrzeżnych miejscowości
  • Made to be remade – używaj tak długo jak chcesz, potem zwróć – Adidas przerobi zużyty produkt na coś nowego
  • Do 2025 roku w 9 z 10 artykułów marki Adidas zostaną wykorzystane proekologiczne technologie, materiały, systemy projektowania lub metody produkcji. To zmiana w skali globalnej, której nie można ignorować!
No description set

No description set

Lokalna społeczność

WSPIERAMY KULTURĘ

Od 2018 roku jesteśmy oficjalnym sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty - festiwalu kroczących swoją ścieżką artystów bezkompromisowych. W selekcji festiwalu dominują pozycje wyznaczające światowe trendy – łamiące formę, budzące głębokie dyskusje, wywołujące emocje. Trwające 11 dni święto kina to unikatowa możliwość odkrycia premierowych pozycji i starannie przygotowanych sekcji tematycznych. To także unikatowe, ważne dla mieszkańców wydarzenie na mapie Wrocławia. Cieszymy się, że możemy być jego częścią i aktywnie uczestniczyć w kulturalnym życiu miasta!

PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA

Wrocław Fashion Outlet to także wielokrotny sponsor wydarzeń sportowych odbywających się we Wrocławiu - m.in Półmaratonu H2O czy też biegu Wrocławska Dycha. Jako tytularny sponsor półmaratonu zaangażowaliśmy się w organizację eventu na wielu płaszczyznach - organizując darmowe treningi przed półmaratonem, zapewniając pakiety startowe dla naszych klientów czy fundując nagrody dla najlepszych biegaczy!

No description set

No description set

EDUKACJA NAJMŁODSZYCH

Są daty w kalendarzu, które są szczególnie ważne dla naszych najmłodszych gości - np. Mikołajki, czy Dzień Dziecka. Od lat stawiamy wtedy na zabawę poprzez edukację, nie zapominając o aspekcie ekologicznym - uczyliśmy dzieci jak tworzyć ekologiczne ozdoby oraz breloki, jak nadawać ubraniom drugie życie poprzez ich personalizację czy też jak samodzielnie tworzyć pluszaki z naturalnych materiałów!

WROWEROWY SERWIS DZIECIOM

W marcu 2022 roku rozpoczęliśmy pierwszą akcję WROwerowego Serwisu dla Dzieci, gdzie z pomocą naszych klientów przeprowadziliśmy charytatywną zbiórkę rowerów. W 2022 i 2023 roku zebraliśmy łącznie 59 rowerów, które przekazaliśmy podopiecznym Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania na Podwalu oraz placówek Siemacha Spot 24/7 przy ul. Dworcowej i Hercena. W tym roku goście centrum przekazali rekordową liczbę 41 rowerów, które po odnowieniu zostały przekazane do Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Obornikach Śląskich (Dom dla Dzieci nr 1 w Obornikach Śląskich oraz Dom dla Dzieci nr 2 w Kuraszkowie). Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie!

ODDAJ ZYSKAJ WSPIERAJ

W ramach akcji Oddaj, Zyskaj, Wspieraj promowaliśmy modę cyrkularną i wspieraliśmy Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ. Gości naszego centrum zachęcaliśmy do oddania używanej odzieży, nagradzając kartą podarunkową o wartości 30 zł, oraz przekazując tę samą kwotę na rzecz EKOSTRAŻY. Ponad 300 naszych gości aktywnie zaangażowało się w tę akcję, co zaowocowało kwotą 9120 zł przekazaną Ekostraży! Zebrana odzież została wprowadzona do drugiego obiegu dzięki Fundacji Eco Textil.

No description set

No description set

EKO ŚWIĘTA!

Święta to jeden z okresów w roku, w którym zużycie plastiku gwałtownie rośnie. Dlatego dorzucamy naszą cegiełkę do potrzebnych zmian - co roku we Wrocław Fashion Outlet pakujemy prezenty świąteczne dla naszych klientów przy użyciu wyłącznie ekologicznych, naturalnych materiałów!

No description set

MIESIĄC DUMY

Podczas miesiąca dumy, czerwca, zorganizowaliśmy wystawę "BE PROUD. BE YOU.". Osoby, które przekazały darowiznę na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii, w ramach podziękowania otrzymały torbę z projektem wzoru autorstwa Igora Kubika. Grafika powstała w celu wsparcia młodych osób w odkrywaniu swojej orientacji.

WYSTAWA PROJEKTÓW SWPS

W październiku 2023 roku zorganizowaliśmy wystawę prac studentów katedry grafiki Uniwersytetu SWPS. Projekty przygotowano we współpracy z organizacjami z bliskiego otoczenia, w duchu odpowiedzialności społecznej.

No description set

No description set

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

WROCŁAW FASHION OUTLET JEST CZĘŚCIĄ VIA OUTLETS

Dowiedz się więcej o podejściu Via Outlets do zrównoważonego rozwoju tutaj.

Sprawdź ważne informacje

Odkryj

Nasze markiPromocjeRestauracje i kawiarnie

Kochamy dawać członkom Fashion Club wyjątkowe rzeczy. Wyjątkowe oszczędności, wyjątkowe oferty i wyjątkowe możliwości!

Zostań członkiem Fashion Club
Graniczna 2, 54-610 Wrocław+48 71 881 05 71
Wszystkie warunki i zasadyPolityka PrywatnościPliki cookies

© Wrocław Fashion Outlet, 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone