Loading...
OdkryjAktualności

19 kwietnia 2023

Czym jest normcore i gorpcore?

No description set

W ostatnim czasie moda wrzuciła nieco na luz. Choć eleganckie, klasyczne rozwiązania zawsze będą na topie, coraz więcej influencerów w mediach społecznościowych prezentuje zwyczajne, proste stylizacje, które nie wymagają zbyt wiele wysiłku i inwencji twórczej przy kompletowaniu.

Prostota i kontrolowany luz – tak w kilku słowach opisać można zarówno styl normcore, jak i styl gorpcore. Choć trendy te różnią się nieco od siebie, ich cel jest w zasadzie jeden – nie wyróżniać się. To ciekawa odmiana od dotychczasowej mody, która miała przyciągać wzrok, zachwycać, a nawet szokować.

Otwórz się na zwyczajność

Styl normcore

Normcore to styl, który nazwać można zwyczajnym i niewyszukanym. W tym przypadku nie ma mowy o spędzaniu długich godzin przed szafą w poszukiwaniu idealnego zestawu. Termin normcore stanowi połączenie słów "normal" oraz "hardcore", co oznacza ekstremalną normalność, ultrazwyczajność. Choć prawdopodobnie bez ich wiedzy, za ikony tego stylu uznano Steve’a Jobsa oraz Marka Zuckerberga, którzy nigdy nie zwracali uwagi na swój ubiór.

W szafach osób, które kochają zwyczajność, znajdują się ubrania uniwersalne, maksymalnie proste oraz użyteczne.

Czym wyróżnia się normcore?

Styl ten to w dużym skrócie ignorancja trendów i mody oraz pozbycie się strachu przed opinią społeczną. Cały koncept brzmi nieco jak pospolitość i nuda, jednak czy modny strój jest zawsze konieczny w dobie wolności poglądów i podejścia do życia?

Jeśli zainteresował Cię styl normcore, zajrzyj do sklepów Lee CooperLee WranglerLevi’sMustang i poszukaj wysokiej jakości, prostych rozwiązań, które idealnie sprawdzą się na co dzień.

Na sportowo na co dzień

Styl gorpcore

Trend gorpcore to stylistyka mocno outdoorowa, niegdyś kojarzona przede wszystkim z miłośnikami trekkingu. Teraz stanowi jeden z najmodniejszych trendów na świecie. Kojarzony jest z ucieczką od wielkomiejskiego zgiełku i przeniesieniem się w świat natury, który daje ukojenie i spokój.

Czym jest gorpcore?

Styl gorpcore swoją nazwę zawdzięcza… mieszance studenckiej ("Good Ol' Raisins and Peanuts", w skrócie GORP), składającej się z orzechów i suszonych owoców, co stanowi przekąskę idealną na wędrówki. To więc praktycyzm w każdym calu, którego połączenie wraz z estetyką i najwyższą jakością tworzą wytrzymałą i praktyczną odzież. Gorpcore to kroje zarówno przylegające do ciała, jak i luźne, kolorowe oraz czarno-białe, po prostu – użyteczne w różnych warunkach.

Poszukujesz ubrań w stylu gorpcore? Odwiedź sklepy Mountain WarehouseSalomon i Wellensteyn.

Cenisz proste i uniwersalne rozwiązania?

Postaw na komfort i jakość we Wrocław Fashion Outlet

Chcesz nieco uprościć swój styl? Stawiasz na wygodę i dobre materiały? Przyjdź do galerii handlowej Wrocław Fashion Outlet i wybierz nowe, ponadczasowe ubrania i obuwie.

Poznaj ofertę marek: Lee WranglerLevi’sMustangSalomon i Wellensteyn. Pamiętaj, że dołączając do Wrocław Fashion Club możesz skorzystać z dodatkowych rabatów od outletowych cen!

Sprawdź ważne informacje

Odkryj

Nasze markiPromocjeRestauracje i kawiarnie

Kochamy dawać członkom Fashion Club wyjątkowe rzeczy. Wyjątkowe oszczędności, wyjątkowe oferty i wyjątkowe możliwości!

Zostań członkiem Fashion Club
Graniczna 2, 54-610 Wrocław+48 71 881 05 71
Wszystkie warunki i zasadyPolityka PrywatnościPliki cookies

© Wrocław Fashion Outlet, 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone