Loading...
DiscoverNews

15 lutego 2022

Jak przygotować się do sezonu rowerowego 2022?

No description set

Z uśmiechem na twarzy patrzymy na pogodę długoterminową, która już za kilkanaście dni zapowiada przynajmniej kilka pięknych i słonecznych dni. Ręce zacierają szczególnie fani poruszania się na dwóch kółkach. Czas odkurzyć jednoślady i wyruszyć w pierwszą trasę – sprawdź, jak przygotować rower do sezonu i jakie modowe trendy panują w odzieży sportowej.

Jak przygotować rower do sezonu?

Coraz więcej osób dostrzega zalety poruszania się jednośladem:

  • zmniejszenie śladu węglowego, a więc troska o środowisko naturalne,
  • zmniejszone wydatki na komunikację miejską czy benzynę, co jest szczególnie ważne przy rosnącej inflacji,
  • zdrowa dawka codziennej aktywności fizycznej,
  • niezależność od rozkładów jazdy komunikacji zbiorowej czy korków w mieście,
  • dotlenienie organizmu i chwila na zebranie myśli.

Aby jednak jak najlepiej czerpać z wymienionych zalet, warto odpowiedzieć na pytanie – jak przygotować rower do sezonu.

Przygotowanie roweru krok po kroku

  1. Przede wszystkim, pojazd należy dokładnie wyczyścić, nie pomijając kółek, łańcucha czy piast. Rower, który spędził zimowe miesiące w piwnicy czy garażu z pewnością wymaga umycia, można to zrobić samodzielnie – przy użyciu wody, delikatnego detergentu i gąbki.
  2. Następnym krokiem powinno być nasmarowanie łańcucha, suportów i sterów specjalnym olejem. W kolejnym etapie warto sprawdzić stan opon, klocków hamulcowych oraz linek i pancerzy: jeśli guma straciła powietrze, zauważysz rdzę na linkach lub problemy z hamowaniem, należy oddać rower do serwisu.
  3. Przygotowując się do sezonu nie wolno również zapominać o kwestiach bezpieczeństwa – rower powinien być dobrze oświetlony zarówno od frontu, jak i z tyłu, a dla zabezpieczenia jednośladu przed kradzieżą, warto zaopatrzyć się w solidne zapięcie, najlepiej typu u-lock.

Stylowa wygoda

Odzież i buty na rower

Już wiesz, jak przygotować rower do jazdy i przeszedłeś przez wszystkie etapy instrukcji? Czas na outfit! Odpowiedni strój na rower będzie się różnił w zależności od pogody.

W pierwszych miesiącach sezonu bazę odzieży rowerowej powinna stanowić funkcjonalna odzież termiczna, która świetnie ochroni cyklistę przed wiatrem, a także poradzi sobie z odprowadzeniem potu i wilgoci na zewnątrz, zapewniając komfortowe wrażenia przez całą przejażdżkę.

W stylizacji nie może zabraknąć kasku zabezpieczającego głowę, a także butów na rower, które zapewnią dobrą przyczepność i wygodę w dłuższych trasach. Świetne propozycje znajdziesz w salonach sportowych marki 4FAdidasNikeAsics czy Puma.

Jak przygotować rower do jazdy?

Wrocław Fashion Outlet służy pomocą

Zadbaj o formę i zdrowie w stylowej odsłonie - tę ostatnią znajdziesz w ponad 100 salonach przy ulicy Granicznej 2 we Wrocławiu. Czekają na Ciebie m.in. takie marki, jak New BalanceQuiksilver oraz Reebok. Już wkrótce na terenie Wrocław Fashion Outlet rusza też Wrowerowy Serwis, w którym dowiesz się jak przygotować rower do jazdy i otrzymasz fachową pomoc w naprawie swojego jednośladu.

Check important information below

Discover

Our brandsLatest offersFood & drink

We like to treat our Fashion Club members to something extra. Extra savings, extra discounts & extra exclusive opportunities.

Become a member
Graniczna 2, 54-610 Wrocław+48 71 881 05 71
All terms & conditionsPrivacy policyCookie policy

© Wrocław Fashion Outlet, 2023, All rights reserved